Knihy, které se dočkaly opravdu brilantního seriálového zpracování

Mezi knihami a filmy většinou funguje jasné pravidlo, že jenom velice vzácně dokáží filmy obsáhnout opravdu vše důležité, co se mohou čtenáři dočíst v knize samotné. Jenže tento problém mohou poměrně dost dobře vyřešit seriály, které jsou na rozvinuté příběhy doslova jako dělané.

Velké množství knih se nakonec svého seriálového zpracování dokonce i dočkalo, ale ne vždy se jednalo o stoprocentně úspěšnou misi, co se týče naplnění příběhu. Rozhodně ale provedení nezklamalo srce skalních fanoušků.

Hry o trůny jako ohromný fenomén

Je to už poměrně dávno, co se jako fenomén objevilo seriálové zpracování díly Hry o trůny. Ve své podstatě se jedná o seriál, který vypráví jenom jednu část příběhů Sedmi království podle knihy „Píseň ledu a ohně“. Ta v rámci databáze knih patří právem mezi veleúspěšná díla s ohromným množstvím fanoušků. Ne každý přitom byl spokojený ze samotného ukončení děje. Zajímavostí přitom je, že seriál dokončoval poslední sérii a uzavíral děj v době, kdy ještě autor J.J.Martin ani nevydal knižní zpracování závěru daného příběhu.

Alternativní realita, kde nacisté vládnou

Dalším dílem, které napsal americký spisovatel Dick a následně dostalo opravdu precizní zfilmování, je román Muž z Vysokého zámku. Jedná se o moderní sci-fi dílo, které mapuje osudy světa poté, co Třetí říše dokázala zvítězit ve druhé světové válce. Impozantní filmové zpracování dokázalo knihu proslavit, protože sám autor v rámci databáze spisovatelů donedávna byl spíše neznámým jménem, o kterém věděla jenom hrstka skalních fanoušků.

Překvapení v podobě známého sitcomu

Samotný sitcom je sám o sobě žánrem, který se neuvěřitelně proslavil jako zábavná forma mnohých příběhů. Velice zábavně přitom dokázal pojmout i takové příběhy, které rozhodně vtipné jinak nejsou. Pro mnohé je totiž překvapení, že v rámci knižní databáze můžete narazit na dílo M*A*S*H*, jak to doopravdy bylo. Toto dílo se stalo předlohou pro americký protiválečný seriál, který se nakonec stal jedním z nejlegendárnějších sitcomů všech dob a dokázal pobavit miliardy lidí po celém světě.