Čivava o něco vyšší než šálek je vyhlášena nejkratším psem světa

Dvouletá čivava jménem Pearl je oficiálně nejkratším psem na světě, jak potvrdil její veterinář a Guinnessova kniha rekordů.

Pearl měří 3,59 palce (9,14 cm) na výšku, což znamená, že je kratší než tyčinka od nanuku. Vděčí své hlavě za to, že je delší než dolarová bankovka, má 5 palců (12,7 cm).

Pochází z linie malých a relativně klidných čivav, přičemž její předek Miracle Milly byl předchozím držitelem Guinessovy knihy rekordů pro nejkratšího psa.

„Jsme požehnáni, že ji máme,“ řekla Vanesa Semler, majitelka Pearl. „A mít tuto jedinečnou příležitost překonat svůj vlastní rekord a sdílet se světem tuto úžasnou zprávu.“

Pearl má ráda vysoce kvalitní krmivo pro domácí mazlíčky, nosí doplňky jako třpytivé obojky a svetry a poslouchá klasickou hudbu.

Jak je u psů zvykem, její výška byla měřena „měřicí brankou“ a byla vedena od spodní části chodidla po „kohoutek“, což je hřeben mezi lopatkami přítomný u všech psů.

Pearl miluje pozornost, kterou její nízký vzrůst přitahuje, včetně dalších tří Vanessiných psů, kteří jsou všichni „normální“ velikosti.

Seznamte se s Pearl více ve videu níže…

Foto: Guinessova kniha rekordů