Když architekt požádá umělou inteligenci, aby navrhla futuristické mrakodrapy, navrhla vertikální les

Indický architekt byl nadšený z potenciálu umělé inteligence ke zvýšení kreativity městské architektury a požádal obrázkového robota, aby vytvořil vizi budoucnosti měst.

Jediné, co musel udělat, bylo zadat řadu textových výzev, pro které použil některé jako „Utopická technologie“ a „Futuristické věže“.

Je úžasné, že software umělé inteligence zvaný Midjourney nevytvořil mechanickou utopii lidí uvězněných v bateriových pouzdrech jako v Matrixu. Místo toho zobrazovala budovy zahalené ve vertikálních lesích a vegetaci, přičemž si strukturální tvary vypůjčovaly z přírody.

Manas Bhatia, stejně jako mnoho architektů po celém světě, věří, že profese potřebuje vytvořit co nejvíce prostoru pro přírodu, aby byla zaručena udržitelnější budoucnost. Pro svůj projekt „AI x Future Cities“ použil Midjourney k vytvoření toho, na co lidská mysl v jeho firmě Ant Studio možná sama nepřijde – kreativní prvek, který podle něj nabízí obrovský potenciál pro pozitivní změnu. pole.

Při práci na projektu Bhatia měnil textové výzvy vložením nových slov a vyjmutím jiných, zatímco on i AI spolupracovali na vylepšení své vize budoucích měst.

„Nejzábavnější je část pokus-omyl,“ řekla Bhatia CNN. „Umělou inteligenci používáme k vytváření obrázků a během toho se AI sama trénuje a časem zlepšuje.“

Bhatia se k budoucnosti umělé inteligence staví extrémně pozitivně, na rozdíl od toho, že ji vidí jako něco, co ho potenciálně připraví o práci.

Foto: Manas Bhatia

„Má to obrovský potenciál,“ řekl. „V našem studiu jsme zkoušeli používat AI ke generování obrázků náladových tabulek pro klientskou prezentaci, a to šlo velmi dobře… V blízké budoucnosti by architekti a designéři v kombinaci s AI mohli doufat.“

Foto: Manas Bhatia

Pro svůj projekt pracoval na další sekci pomocí slov jako „symbiotický“ a „vyhloubený“ a jeho umělá inteligence vytvořila obrázky bytových domů zabudovaných do vyhloubených stromů.

V Ant Studio pracuje na nahrazení stávajících fasád budov přírodou inspirovanými skiny, které se samy termoregulují a snižují potřebu spotřeby energie v budově. Jeho logika, když požádal AI, aby si představila byty ve stromech, pramení z této práce, o níž předpokládá, že by bylo optimální, kdyby samotná budova, a nejen fasáda, byla vyrobena z živých forem.

Navrhuje také všechny druhy staveb s přírodou a přírodními formami a funkcemi v centru plánů, včetně budov postavených kolem stromů.

Foto: Manas Bhatia