Jaká matrace je vhodná pro spaní?

Většina z nás prospí téměř třetinu života, neměli bychom tedy podceňovat nejen výběr kvalitní postele, ale i matrace. Během noci dochází k regeneraci našeho organismu, který k ní potřebuje příhodné podmínky. Ty mu nabízí postel i kvalitní matrace. Zdravý spánek představuje jeden ze základních předpokladů zdravého životního stylu, tak matrace nepodceňujme.

Pružinové a taštičkové matrace

Jsou sice tvrdší, ale prodyšné a vzdušné. Pružinové představují starou dobrou klasiku. V moderní verzi jsou doplněné o speciální desku, která brání protlačení pružin. U taštičkových matrací jsou pružiny umístěné do textilních sáčků, které mají různou tuhost.

Matrace z latexu

Pro jádro matrace se používá přírodní pěna z latexu. Pro její výrobu se využívá kaučuk. Její výhodou je pružnost a tvarová stálost. Také je dostatečně prodyšná. Tento druh materiálu je hypoalergenní a může tak fungovat jako zdravotní matrace. Nepohlcuje prach.

Matrace pěnové

Jsou považovány za nejvíce komfortní. Také jsou jednoduché, co se údržby týká. Základ představují různé druhy pěnových materiálů. Umožňují vytvářet ložní plochy s různými anatomickými zónami. Pro výrobu se používá PUR pěna. Ta je elastická, ale drží tvar a je i hygienická. Její součástí může být i pěna studená – HR, nebo paměťová. Ta je pevná a dostatečně prodyšná. Svalům dodá dostatečnou oporu. Brání vzniku otlačenin. Tyto druhy matrací mají vysokou životnost. Některé kousky jsou opatřené antimikrobiální složkou, která brání růstu mikroorganismů.

Matrace sendvičové

Těší se podobné oblibě jako ty pěnové. Jejich profil opravdu připomíná sendvič. Jsou vytvořené z několika vrstev přírodních materiálů (kokosová vlákna, koňské žíně) a pěny s různou tuhostí a elasticitou. Vrstvení zajistí vysokou prodyšnost a zároveň pevnost.

Kvalitní matrace za přijatelnou cenu nabízí web matrace.purtex.cz.