Jaké jsou typy ocelových konstrukcí pro stavbu montované haly?

Ocelové konstrukce jsou v současné době jedním z nejvíce používaných materiálů pro stavbu hal. Tyto konstrukce jsou odolné, pevné a zároveň flexibilní, což z nich činí ideální volbu pro různé účely stavby. Existuje mnoho typů ocelových konstrukcí, které se používají pro stavbu ocelových hal, a každý z nich má své výhody a nevýhody. V tomto článku se podíváme na nejčastěji používané typy.

Rámové ocelové konstrukce

Rámová konstrukce je asi nejčastěji používaný typ ocelové konstrukce pro stavbu montovaných hal. Hlavní předností rámových konstrukcí je jejich varialibilita od menších hal až po velké haly jako jsou sportovní haly. Rámovou konstrukci tvoří sloupy a vazníky, které se svařují nejčastěji z válcovaných profilů

Příhradové ocelové konstrukce

Příhradové ocelové konstrukce jsou dalším typem konstrukce, který se používá pro stavbu montovaných hal. Hlavní předností námi navržených příhradových konstrukcí je jejich využití u velkorozponových hal jako jsou sportovní haly i v kombinaci se zděnou částí haly.

Obloukové ocelové konstrukce

Obloukové ocelové konstrukce se používají u těch typů montovaných, kde je důležitá rychlost výstavby a také variabilita. Obloukové haly se používají nejčastěji pro sklady kde opláštění je pomocí plachty, případně plech nebo jiný sendvičový systém.

Výběr správného typu ocelové konstrukce závisí na požadavcích zadavatele a na účelu, pro který bude montovaná hala používána.

Rámové ocelové konstrukce jsou ideální firmy, které potřebují flexibilní a snadno přizpůsobitelné prostory pro skladování a výrobu. Příhradové ocelové konstrukce jsou vhodné účely, kde jsou třeba opravdu velké a prostory. Obloukové ocelové konstrukce jsou ideální pro maximální rychlost a variabilitu.

Výběr správného typu ocelové konstrukce je důležitým krokem při plánování stavby montované haly. Je nutné zvážit požadavky na prostor, účel a požadavky na odolnost proti větru a sněhu. Je také důležité zvolit kvalitního dodavatele ocelových konstrukcí, který bude schopen navrhnout a vyrobit konstrukci podle vašich potřeb a požadavků.