Když se trojrozměrné modelování potká s architektonikou, vzejde z toho něco dokonalého!

Poměrně dlouhou dobu byli architekti z celého světa odkázáni především na to, že si museli při vizualizacích a návrzích pomáhat sami, nebo maximálně dokázali ztvárnit svoje představy uměleckou kresbou.

To mohlo být velice obtížné především pro investory a developery, kteří pochopitelně chtěli vidět do čeho investují předtím, než pustí do projektu první finanční injekci. Dnes už ale podobné problémy nemusíme řešit. A to především díky moderním technologiím a jejich možnostem vizualizace.

Přehledné modely jako na dlani

Díky trojrozměrnému modelování dnes není sebemenší problém, jakkoliv dostat do reálného pohledu cokoliv, co vás jenom napadne. Součástí je také digitalizace objektu budov, která automaticky znamená možnost podívat se na stavební úpravy, nebo vůbec jenom na samotný plán stavby ještě daleko předtím, než dojde k jejímu zahájení. Proto tak mohou nejen investoři dobře vědět do čeho investují, ale také samotní architekti mohou bez problémů udělat dodatečné změny dříve, než bude pozdě, díky odlišnému pohledu na stejnou nemovitost.

Všechno v reálných fotografiích

Může se stát, že se v jeden moment bude ale vaše aktivita zabývat spíše jednou z nemovitostí, které už dávno existují. V takovém případě je důležité počítat s tím, že pro dokonalý model potřebujete i kvalitní fotodokumentace. O tu se stará stavební pasportizace objektu. Tento proces znamená focení celé nemovitosti pomocí HDR technologie a panoramatických fotografií. Následně je pak lze převést také do digitálních modelů jako takových, díky čemuž dostanete digitální přesný obraz nemovitosti.

Přenos rozměrů do posledního milimetru

Velice specifickou věcí hlavně u starších staveb mohou být změny v konstrukci. Budova si přirozeně sesedá, a navíc do ní oproti původním plánům mohlo být zasahováno. Pro tyto případy je tu laserové 3D skenování, které slouží k přesnému přenosu budovy do trojrozměrného zobrazení. Díky tomu při modelování už nemusíte spoléhat na staré plány, ale můžete budovu přenést v jejich opravdových rozměrech včetně odchylek.