Jak je to s gynekologickými výtoky?

Každá žena se občas potýká s nějakým druhem výtoku. Pojďme se na některé z nich podívat.

Bílý výtok

Přirozený bílý výtok patří mezi samočistící procesy, kterými disponuje naše tělo. Může se objevovat i na počátku těhotenství nebo během sexuálního aktu.

Pokud je bílý výtok doprovázený změněnou konzistencí, pálením či svěděním pochvy nebo jinými obtížemi v oblasti intimních partií, může to být příčina bakteriální či kvasinkové infekce. Bílý výtok může ovlivnit i užívání antibiotik, hormonální antikoncepce nebo přirozený cyklus menstruace.

Pokud je bílý výtok ovlivněn jakýmkoli druhem onemocnění, může se jednat o velmi nepříjemný stav. V tomto případě je potřeba dodržovat správnou intimní hygienu. Tu podpoří produkty značky GYNELLA®. Působí jako prevence, ale i v případě již vzniklých obtíží.

Hnědý výtok

Hnědý výtok bývá, ve většině případů, známkou zdravotní komplikace. Příčin jeho objevení může být celá řada. Je potřeba sledovat i další symptomy, které jej doprovázejí. Hnědý výtok se však může objevovat i v době před menstruací nebo v posledních dnech periody. Tento jev je fyziologický a není důvod ke strachu. Slabší výtok se také může objevovat v době ovulace. Jeho zbarvení je světle růžové, červené, bílé nebo hnědé. Má hrudkovitou konzistenci. Objeví-li se hnědý výtok v průběhu cyklu, může to být známka hormonální nerovnováhy, kdy se sníží hladina estrogenu. Hnědý výtok se může objevovat také v prvních měsících při užívání hormonální antikoncepce.

Výtoky v těhotetnství

Během těhotenství dochází v ženském těle k celé řadě změn. Tu mohou doprovázet výtoky v těhotenství. Za normální výtoky lze považovat takové, které jsou vodnaté, čiré a lepkavé, bílé a husté nebo mírně hrudkovité, jsou bez zápachu.

Jako prevence slouží, kromě jiného, i vhodná intimní hygiena. Tu nabízejí produkty značky GYNELLA®. Prohlédněte si kompletní nabídku na webu gynella.com.