Muž vystoupal na nejvyšší vrcholy Anglie, Skotska a Walesu s lednicí na zádech pro duševní zdraví

Muž, který se pokusil vystoupat na nejvyšší hory Anglie, Skotska a Walesu, aby získal peníze na charitu, nyní tuto výzvu dokončil – s lednicí připoutanou na zádech.

38letý bývalý voják Michael Copeland pokořil výzvu tří vrcholů za necelých 24 hodin, aby získal peníze pro charitativní organizaci pro duševní zdraví Mind.

Začal se skotským vrcholem Ben Nevis v 6:54 minulou sobotu, než se dostal na Scafell Pike v Lake District a poté na Snowdon ve Walesu s pouhými 10 minutami.

„Lednička představuje zátěž, kterou na nás všechny může mít duševní zdraví,“ řekl Copeland. „Jsem obrovský přemýšlející člověk a vždycky si myslím, že nejsem dost dobrý. Vždycky chci dělat víc.“

Odvážlivec musel překonat vyčerpávající povětrnostní podmínky včetně silného deště, sněhu a větru o rychlosti 40 mil za hodinu. Nakonec běžel z kopce s lednicí z vrcholu Snowdonu, aby dokončil výzvu právě včas.

„Celá výzva mi připadala jako film s měnícími se povětrnostními podmínkami… vítr o rychlosti 30-40 mph, když jsme jeli do Snowdonu, takže to skoro vypadalo, jako by se mě dospělý snažil přetlačit,“ řekl.

Michael Copeland na vrcholu Scafell Pike – SWNS

„Lezení na Ben Nevis a Scafell Pike bylo v pořádku, protože nefoukal žádný vítr, ale když jsme se dostali na vrchol Ben Nevis, potkalo nás 12 palců sněhu a minusové podmínky.“

„Běhal jsem s lednicí na zádech, bouchalo mi to do zad a bylo to velmi nepříjemné, ale nemohl jsem to nedokončit ,“ řekl. „Připadal jsem si jako Forrest Gump.“

Copeland nebyl vždy horolezcem. K tomuto koníčku se připojil během přísných a úplných karanténních opatření ve své zemi, aby mu pomohl v boji s depresí a úzkostí.

Věnovaný armádě, když po narození druhého dítěte odešel, řekl, že je pro něj těžké znovu se začlenit do společnosti. Svou disciplínu a fyzickou zdatnost nasměroval do kulturistické vášně, ve které pokračoval 10 let.

Vzhledem k tomu, že se tělocvičny během blokování zavíraly, musel najít jiné odbytiště pro svou energii a obětavost. A teď dělá na všechny dojem…

SLEDUJTE Michaelovu herkulovskou turistiku níže…