Solární farmy postavené v poušti Gobi mají pohánět 1,5 milionu čínských domácností

Kromě čajových šálků a rýžových misek Čína nedělá nic v malém měřítku. Jejich nedávno dokončené solární pole v Ningxia Hui je zkrátka obrovské – schopné zásobovat 1,5 milionu domácností.

Pole Ningxia Hui, účtované jako 1 milion kilowattů kapacity a schopné generovat 1,8 miliardy kilowatthodin ročně, je prvním z několika obřích projektů obnovitelné energie navržených pro výstavbu v suchých západních oblastech, jako jsou pouště Gobi, Tengger a Taklamakan. .

China Energy Investment Corp. říká, že jde o první solární farmu v zemi, která zahrnuje kanál pro přenos ultravysokého napětí, který přivede elektřinu, která se tam vyrábí, do centrální provincie Hunan.

Přenos je výsledkem toho, že Hunan má 66 milionů lidí, ve srovnání se 7 miliony Ningxia.

Ve svém nejnovějším pětiletém plánu čínská vláda nastínila svůj záměr nainstalovat do roku 2026 100 gigawattů obnovitelné energie; zejména sluneční a větrné v pouštních oblastech.

Národní úřad pro energetiku uvedl, že instalovaná kapacita obnovitelné energie v Číně v prvním čtvrtletí nadále rostla a dosáhla 47,4 milionu kW, což je nárůst o 86,5 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Stejně jako většina čínských venkovských provincií, Ningxia spolu s Sin-ťiangem a Vnitřním Mongolskem – provincie, v nichž spočívají tři výše zmíněné pouště, jsou do značné míry závislé na uhlí jako elektřině a velké solární a větrné instalace by měly urychlit ekonomický rozvoj v těchto převážně – zemědělských ekonomik.