Turistické letovisko Fažana – perla Istrie

Turistické letovisko Fažana se nachází v jihozápadní části Istrie a bývá považováno za její perlu. Jeho předností jsou nádherné oblázkové pláže, neboť pro Istrii jsou spíše typické betonové plošiny. Vydáte-li se do centra Fažany, můžete si pochutnat na místních specialitách v některé z restaurací. Odpočinek nabízejí i vynikající kavárny a bary. V okolí přístavu na vás dýchne ta pravá přímořská atmosféra. Z Fažany se můžete vydat na některý z lodních výletů, které směřují především do národního parku. Ten se nachází na souostroví Brijuni. Také možnosti ubytování chorvatsko jsou zde různé.

Fažanské pláže

V jižní části města naleznete oblázkovou pláž San Lorenzo. Nabízí pozvolný vstup do moře. Je tedy ideální volbou pro rodiny s malými dětmi nebo neplavce. Vydáte-li se podél pláže, můžete si posedět na lavičkách, ve stínu borovicového háje. Občerstvení nabízejí plážové bary, bufety a restaurace. Samozřejmou výbavu představují plážové sprchy. K zapůjčení jsou lehátka a slunečníky. Nachází se zde i půjčovna mořských kajaků.

Další oblázkovou pláž naleznete v severní části města. Ta je využívána především návštěvníky místního autokempu. Naleznete zde celou řadu atrakcí určených pro děti i dospělé. Můžete si zahrát minigolf, zapůjčit vodní skútr nebo šlapadlo, vydovádět se na trampolínách nebo vodních skluzavkách.

Jižním směrem od pláže San Lorenzo je další pláž, která je součástí turistického resortu.

Pláže jsou dokonale vybavené a díky tomu bude vaše dovolena chorvatsko příjemná.

Na co se těšit ve Fažaně?

Kromě dobře vybavených pláží nabízí Fažana i různé zajímavosti. Mezi zajímavé památky patří kostel sv. Kosmy a Damijána a kostel Panny Marie Karmelské.

Během léta se ve městě koná velké množství různých kulturních a společenských akcí. Patří mezi ně rybářské slavnosti, na kterých můžete ochutnat pokrmy připravované z ryb. Zajímavé jsou Festival zmrzliny nebo Slavnosti těstovin.

Na webu ubytovanivchorvatsku.cz si prohlédněte nabídku ubytovacích míst, nějaké si rezervujte a užívejte si zasloužený odpočinek.