Tradiční versus moderní domácnost. Jak se u těchto pojmů liší pojetí nábytku?

Tradiční a moderní domácnost dokáží být doslova opačným přístupem k bydlení v celé řadě ohledů. V mnohých případech si ale mohou dokonce i notovat, nebo razit podobnou vlnu. V rámci nábytku přitom dělají obojí.

Některé kousky nábytku najdete jak v moderní, tak i v klasické tradiční domácnosti, ale často bývají jednoduše rozdělitelné hlavně podle použitých materiálů. My se dnes přitom nezaměříme na společné rysy, ale zcela naopak na to, jaké rozdíly jednotlivá pojetí mají.

Často přezdobené a masivní tradiční domácnosti

V rámci tradičního designu domácnosti si můžeme všimnout, že se klade poměrně malý důraz na rozumné nakládání s prostorem. Zcela naopak je dost běžné, že jsou jednotlivé domácnosti doslova ucpané masivními kousky nábytku.

To se dochovalo také u modernějších pojetí, především pak masivní postele jsou stále velice oblíbené, protože dodávají přirozený pocit bezpečí a maximálního pohodlí. Mimo toho ale rozhodně velké množství tradičního nábytku v dnešních běžných domácnostech nepotkáte už jenom proto, že zabírá enormní prostor.

Moderní design je proti tomu strohý a sterilní

Na druhou stranu moderní design nám může přijít mnohdy velice strohý. Důvodem je, že namísto přezdobených plochu užívá mnohem častěji zcela čisté křivky, které nic nenarušuje. Mimo toho jsou často moderní kousky nábytku výrazně menší, což poznáme hlavně u obývací stěny, které jsou dokonce fragmentovány do celé řady volně ložených bloků. Sterilitu pak na první pohled dodává masivní použití jednoduše omyvatelných a světlých materiálů.

Najdete dnes ale obojí

To, že je jeden typ oproti druhému tak moc rozdílný, ale nevyřazuje z nabídky ani jeden. Zcela naopak počítejte s tím, že také v dnešní době nebude problém najít oba typy ve všech oblastech nábytku. Typicky hlavně větší prodejny, jako je showroom nábytek Praha, dokáží poskytnout výběr v obou hlavních směrech výroby nábytku. Je tak čistě jenom na vás, jestli se dáte čistě jednou nebo druhou cestou, nebo se je pokusíte zkombinovat a vzít si z každé tak to, co se vám líbí.