Co se stane, když do své denní rutiny přidáte užívání kratomu?

Při hledání zdravějšího života můžete najít mnoho bylinných doplňků nebo léků, které můžete zahrnout do svého jídelníčku. Kratom je bylinný doplněk pocházející z jihovýchodní Asie, jehož popularita na západě stoupá. Je známý svými účinky podobnými opiu a vlastnostmi tišícími bolest. Uživatelé kratomu hlásili znatelné terapeutické změny ve svém životě, jak fyzicky, tak psychicky. Jedná se o listy stromu Mitragyna speciosa, které se po usušení melou na prášek a vy si je následně můžete koupit prostřednictvím eshopu Greenherbs.cz. Jaké přínosy má kratom pro tělo?

7 zdravotních výhod kratomu

1. Zvyšuje hladinu energie

Dělníci v jihovýchodní Asii pili po staletí kratomové směsi těsně předtím, než se pustili do své práce. Kratom dodal dostatek energie, aby jim vydržela celý den, protože způsobil zvýšení energetické hladiny. Když konzumujete kratom v nízkých dávkách, uvolňuje stimulující účinky, které zvyšují vaši energetickou hladinu. To zvyšuje vaši produktivitu ve všech oblastech vašeho života.

2. Úleva od stresu a úzkosti

V každodenním životě se ocitnete uprostřed tolika stresorů. Příliš mnoho stresu je pro tělo škodlivé, a proto je nezbytné tento stav zvládnout. Pokud potřebujete přírodní lék, který může pomoci, kratom je zachránce. Kratom obsahuje alkaloidy mitragynin a 7-OH-mitragynin, které se vážou na opioidní receptory v mozku a vytvářejí relaxační pocity. Uklidňující pocity vám také pomohou uklidnit se, pokud bojujete s úzkostí.

3. Léčí nespavost

Špatný nebo nedostatečný spánek je jedním z faktorů, které ovlivňují produktivitu, a podle výzkumů trpí nespavostí téměř 30 % populace. Moderní medicína, i když je účinná, má tendenci mít nežádoucí vedlejší účinky. Díky tomu se lidé obracejí na bylinné léky pro stejné výsledky. Kratom je přírodní bylina, která má alkaloidy, které pomáhají s navozením spánku. Způsobuje různé účinky na tělo v závislosti na dávkování. Když konzumujete kratom ve vyšších dávkách, uvolňuje uklidňující pocity. Sedativní vlastnosti jsou terapeutické pro ty, kteří bojují s nespavostí nebo poruchami spánku. Kratom má 7-OH-mitragynin, který pomáhá při navození spánku. 7-OH-mitragynin se váže na receptory v mozku a signalizuje tělu, aby se uvolnilo. Uvolnění těla pomáhá rychle usnout. Účinky většiny produktů kratomu se rychle nevytrácejí, což znamená, že spíte déle bez jakéhokoli přerušení. Zahrnutí kratomu do vaší stravy by tedy pomohlo vyřešit vaše problémy se spánkem.

4. Je to skvělý lék proti bolesti

Mitragynin přítomný v kratomu napodobuje roli léků proti bolesti. Takže konzumace produktů kratomu může pomoci zmírnit bolesti, jako jsou bolesti hlavy, migrény nebo ty způsobené chronickými onemocněními, jako je osteoporóza.

5. Pomáhá překonat závislost na opiu

Jedním z důvodů, proč kratom stoupá na popularitě, jsou jeho účinky podobné opiu. Pokud jste závislý na opiu nebo jste na cestě k uzdravení, kratom by vám mohl hodně pomoci. Konzumace kratomu způsobí stejnou dávku, jakou získáte užíváním opia. Vyhnuli byste se těžkým abstinenčním příznakům nebo bažení, což vám pomůže zůstat na vaší cestě k uzdravení pevný.

6. Může pomáhat při léčbě cukrovky

Účinky kratomu na diabetes nejsou dobře známy. Podle výzkumů má kratom příznivý vliv na hladinu cukru v krvi. Komponenty přítomné v kratomu pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi a hladinu inzulínu v těle.

7. Má protiprůjmové vlastnosti, které pomáhají udržovat zdravý žaludek

Konzumace kratomu způsobuje zpomalení procesu peristaltiky. Peristaltika je pohyb svalů ve střevě, který působí na vyprázdnění obsahu střeva. Spotřebitelé by si měli uvědomit, že konzumace velkého množství kratomu může způsobit zácpu. V důsledku toho je důležité kontrolovat jejich dávky.

Přidání kratomu do vaší stravy má mnoho výhod. A nejlepší na tom je, že máte více než jednu metodu konzumace kratomu. I se všemi těmito výhodami může dlouhodobé užívání kratomu způsobit abstinenční příznaky, když přestanete přijímat potravu. Buďte tedy s jeho užíváním opatrní.