Kalifornská poušť rozkvetla po jarních dešťových bouřích je tak velká a jasná, že je vidět z vesmíru

Velké bouře, které letos zasáhly části státu Kalifornie, byly intenzivní, ničivé a v některých případech tragické; ale mnoho lidí si muselo vzpomenout na rok 2019 a očekávalo jaro, které si budou pamatovat.

Nové „Superblooms“ objevující se po celém státě jsou skutečně tak velké a tak barevné, že je lze vidět z vesmíru.

The LA Times hovořil s vědcem, který poukázal na to, že neexistuje žádná přirozená definice Superbloom – jsou spíše kulturním fenoménem, ​​když se lidé rozhodnou, že se na jednom místě objeví dostatek květin najednou.

„Kalifornské ministerstvo parků a rekreace doporučuje sedm míst v jižní Kalifornii , kde mohou návštěvníci vidět květy, které již dorazily a v mnoha případech se předpokládá, že budou pokračovat asi měsíc,“ píše LA Times. 

Zaměstnanci Parků a Rec doporučují, aby si obyvatelé, kteří si užívají divoké květiny, stáhli aplikaci iNaturalist, kde se o jednotlivých druzích květin dozvíte více.

Znalost toho, co je květina, kdo jsou její příbuzní, kdy se vynoří a jaké druhy s ní koexistují, často podporuje bližší uznání a spojení s květinou a zemí samotnou, někdy aniž by čtenář vůbec tušil, že se to děje.

Superblooms patří k těm nejlepším okamžikům pro ocenění duality přírody, díky které je Great Outdoors tak duchovně naplňující. Je-li na Zemi krása květiny ve své stručnosti, pochází-li krása podzimních listů z jejich proměny a případného pomíjení, pak krása Superbloom vzniká z nutnosti několikaletého sucha.

V období sucha nemohou semena uvolněná mateřskými rostlinami vyklíčit kvůli nedostatku vláhy, ale jelikož semena jsou zázrakem přírody, leží sezónu za sezónou ve vegetačním klidu, dokud osvěžující a nepřetržitý déšť nezpůsobí několik let semena. vyklíčit najednou.

Skvělým celodenním výletem, kde můžete začít pozorovat Superbloom, je státní park Red Rock Canyon, východně od Bakersfield a asi 120 mil od centra LA, kde je několik kaňonů splývajících ve žluté a modré.