Řecko zpřístupňuje stovky pláží pro invalidní vozíky pomocí samočinných ramp do vody

Řecké turistické úřady popisují přístup k moři jako nezcizitelné lidské právo a vybavují 287 pláží po celé zemi samoobslužnými rampami pro invalidní vozíky. Samoobslužný znamená, že jej mohou uživatelé invalidního vozíku ovládat sami bez pomoci přítele nebo zaměstnance, což nabízí flexibilní volnost, kterou lze jen zřídka nalézt v obtížném terénu, jako je plážový písek.

Pracovní čety zatím nainstalovaly systém Seatrac na 147 plážích, kde si handicapovaní mohou užívat koupání v proslulých modrých vodách země. Rozsah projektu přesahuje pláže a viděl athénskou Akropoli vybavenou výtahem pro invalidní vozíky a mnoho dalších stran prošlo renovací, aby byli návštěvníci na invalidním vozíku vítáni, včetně koupelen, chodníků a chodníků, snack barů a dalšího vybavení.

„Lidé se zdravotním postižením a lidé s omezenou pohyblivostí se mohou věnovat aktivitám, jako je plavání, které přispívají k jejich fyzickému a duševnímu zdraví,“ oznámil na tiskové konferenci řecký ministr cestovního ruchu Vassilis Kikilias.

„Seatrac neposkytuje pouze nezávislý přístup k moři,“ řekl Ignatios Fotiou, který pomáhal s vývojem technologie, pro Washington Post. „Poskytuje důstojnost a nezávislost lidem s problémy s pohyblivostí, kteří si chtějí užít plavání. Mohou si vybrat, kam půjdou, a požádat své přátele, aby se k nim připojili, ne naopak.“

Vláda země vytvořila webovou stránku – accessiblebeaches.gr/en_us/ pro všechny informace potřebné k naplánování výletu na pláže Řecka včetně invalidního vozíku, včetně mapy všech pláží v okolí vybavených Seatracs.

PODÍVEJTE SE na plážovou radost v jejich videu…